Dzisiaj 21 Maj 2019    |    Imieniny Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKANOCY

 

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

 

 1. W piątek, tj. 24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Z usta-nowienia przez papieża Benedykta XVI, to dzień modlitw za Kościół
  w Chinach.

 

 1. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy w tygodniu o godz. 1730 a w soboty
  i niedziele o godz. 16
  30.

 

 1. Dzieci, które dziś przystąpiły do I-szej Komunii św., przychodzić będą przez tzw. „Biały Tydzień” na nabożeństwo majowe na godz. 1730 i Mszę św. o godz. 1800. (Przynosimy ze sobą książeczki do nabożeństwa.) Dzięku-jemy ks. Tomaszowi, Pani katechetce Krystynie i rodzicom za przygotowanie dzieci do dzisiejszej uroczystości.

 

 1. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1100, dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I-szej Komunii św., przeżywać będą rocznicę tego wydarzenia.

 

 1. Spowiedź dla rodziców i najbliższych dzieci rocznicowych będzie w piątek o godz. 1730.

 

 1. Spowiedź dla dzieci rocznicowych będzie w sobotę od godz. 900.

 

 1. Próba dla dzieci rocznicowych we czwartek o godz. 1600.

 

 1. Trwają w naszej Parafii katechezy ewangelizacyjne, na które zapraszamy
  w poniedziałek, czwartek i piątek na godz. 19
  00.

 

 1. Dziś odbywa się archidiecezjalna pielgrzymka rolników do Gidel.

 

 1. W przyszłą niedzielę, tj. 26 maja, o godz. 1800 odbędzie się spotkanie Para-fialnej Rady Duszpasterskiej. Natomiast w poniedziałek, tj. 27 maja, o godz. 1600 odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.

 

 1. Sprzątanie kościoła: Rodzice dzieci rocznicowych.

 

 1. Ofiary na kościół:

 

ul. Powstańców Śl. 7 – 60zł

ul. Botaniczna 26 – 10zł

ul. Botaniczna 27 – 30zł

ul. Aleja Niepodległości 44 – 20zł

 

Bóg zapłać za każdy dar serca. W tym tygodniu o ile pogoda pozwalała trwały prace przy tynkowaniu kościoła.

 

 1. Ks. Tomasz w dniu 8 czerwca, tj. sobota, organizuje kolejną pielgrzymkę, tym razem do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie i Sanktuarium
  w Niepokalanowie. Cena: 80zł.

 

 1. Ks. Tomasz zaprasza chłopców na kandydatów na ministrantów. Oprócz cotygodniowych spotkań i zajęć przewidziane są: pielgrzymka ministrantów, ciekawe bajki oglądane wspólnie na plebanii, od czasu do czasu wyjścia do kina i na kręgielnie, przy ładnej pogodzie-grill lub ognisko.

 

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże!