Dzisiaj 5 Grudzień 2020    |    Imieniny Krystyna, Sabina, Norbert

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.

Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczeki-waniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu
i ludziom.

 

 1. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział
  w Mszach Świętych roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, spra-wowanych od poniedziałku do soboty o godz. 700. Msze Święte roratnie
  z udziałem dzieci i młodzieży będą odprawiane we wtorki i piątki
  o godz. 18
  00. Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.

 

 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 13 do 15 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dzień spowiedzi.

 

 1. W poniedziałek, tj. 30 listopada, Święto św. Andrzeja Apostoła - imieniny
  Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego

we czwartek, tj. 3 grudnia, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;

w piątek tj. 4 grudnia, wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy
– Patronki górników, hutników, marynarzy i rybaków;

w przyszłą Niedzielę, tj. 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa.

 1. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i I-szy piątek  i I-sza sobota miesiąca. Od godz. 1730 możliwość spowiedzi św. Do chorych, którzy wyrażą taką chęć, udamy się w pierwszy piątek od godz. 830.

 

 1. W środę przypada 28. r.śm. bp-a Franciszka Musiela. 

 

 1. Do nabycia są świece na stół wigilijny CARITAS. Duża w cenie 15zł,
  mała w cenie 7zł.

 

 1. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.

 

 1. Zapraszamy do włączenia się poprzez swoją ofiarę w dekorację świąteczną kościoła. Ofiary możemy wrzucać do skarbonki przy drzwiach. Liczy się każdy grosz. Za każdy dar, który upiększy naszą świątynię podczas Okresu Świąt Bożego Narodzenia składamy „Bóg zapłać”.

 

 1. Sprzątanie kościoła: ul. Botaniczna 28.

 

 1. Do nabycia jest nasza częstochowska „Niedziela” a w niej artykuł o naszej Parafii.

 

 1. Od poniedziałku do piątku I-sza wspólnota neokatechumenalna modlić się będzie jutrznią o godz. 545 w kościele.

 

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. 

Szczęść Boże!