Dzisiaj 21 Listopad 2019    |    Imieniny Albert, Janusz, Konrad

Historia Parafii

Parafia została erygowana przez biskupa Stanisława Nowaka 30.06.1991 r., a jej teren wydzielono z południowej części parafii św. Antoniego z Padwy.

Po zakupieniu działek przystąpiono do budowy plebanii (1996 r.), a w następnym roku po wprowadzeniu się do niej księży, tj. od 1999 r. rozpoczęto wznoszenie świątyni parafialnej. Najpierw nabożeństwa były sprawowane w tymczasowej kaplicy (blaszaku) ustawionej przy ulicy Źródlanej. Została ona poświęcona przez biskupa Tadeusza Szwagrzyka 25.04.1992 r. We wznoszonym według projektu Włodzimierza i Ziemowita Domagałów kościele, pod który kamień węgielny pobłogosławił papież Jan Paweł II (15.08.1991 r.) rozpoczęto odprawiać nabożeństwa od 24.12.2000 r.

Wyposażony w sprzęty liturgiczne (rozmieszczone „w duchu” formacji neokatechumenalnej proponowanej przez architekta Maurizio Bergamo) kościół uroczyście poświęcił 26.06.2010 r. arcybiskup S. Nowak.

Obecnie prowadzone są bieżące prace konserwacyjne kościoła i jego wyposażanie.